+421 917 44 66 88         Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.           ensk

ŠkodaAuto má pro své zaměstnance nová ubytovací zařízení

Společnost Škoda Auto ve svém závodě v Kvasinách v současné době zaměstnává přes 8.500 pracovníků. Právě pro ně otevírá automobilka tři nová ubytovací zařízení v nedalekém Opočně. Zařízení jsou k dispozici od 1. května.


"Převážně se jedná o bytové jednotky se dvěma dvoulůžkovými pokoji, společnou kuchyní a sociálním zařízením. Celková kapacita ubytování je 200 míst,“ říká vedoucí závodu Škoda Auto v Kvasinách Jiří Černý. Parkování pro více než 60 vozů je k dispozici přímo u ubytovny.
Jedná se o nové či zrekonstruované objekty s moderním vybavením. Opočno je vzdálené 18 kilometrů od Kvasin, má velmi dobrou dopravní dostupnost i občanskou vybavenost.
Kromě nových možností ubytování v Opočně, které odpovídají standardu definovanému společností Škoda, tedy maximálně dvě osoby na pokoji, přípojka k internetu, mikrovlnná trouba, lednice s mrazákem, pračka nebo možnost praní prádla a další, nabídne společnost dále od 1. července zaměstnancům k pronájmu takzvané startovací byty. "Tyto byty chceme přednostně nabídnout mladým párům a rodinám s dětmi,“ doplňuje Černý.
Automobilka svým zaměstnancům dále nabízí také podporu dopravy. V rámci těchto aktivit podporuje automobilka kromě jízdy na kole také spolujízdu a svozové linky, kterých denně využívá přes 1.300 osob. Škoda Auto také aktivně podpořila výstavbu cyklostezky vedoucí ve směru z Rychnova nad Kněžnou k závodu Kvasiny. Zaměstnancům, kteří se do závodu dopravují automobilem, je také nově k dispozici informační a parkovací systém. Přijíždějící řidiče navádí pomocí navigačních tabulí s aktuálním stavem obsazenosti na volná parkovací místa.

fotobig1