+421 917 44 66 88         Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.           ensk

Jubilejné 20. výročie Zväzu spracovateľov dreva SR

Štrbské Pleso, 10. november 2017

Dňa 10.11.2017 sa uskutočnilo jubilejné 20. výročie Zväzu spracovateľov dreva SR. Valné zhromaždenie a slávnostný gala večer sa konali v hoteli Patria na Štrbskom Plese. Spoločnosť O.M.C. Invest reprezentovala divízia Kalvín Wood v zastúpení Bc. Silvii Topolskej a Bc. Tomáša Rožiča.

 

 

Nábytkárska sekcia Zväzu spracovateľov dreva SR sa venovala najmä budúcoročnej výstave Nábytok a bývanie 2018 v nitrianskom Agrokomplexe.  Výstavisko zastupoval Ing. Igor Hubinský, ktorý na základe iniciatívy ZSD SR prerokovával s členmi zväzu zmenu Pavilónu slovenských výrobcov. Slovenský výrobcovia by sa už nasledujúci rok mali presunúť z haly N do modernejšej haly M5, ktorá je svojim technickým zabezpečením aj umiestneným reprezentatívnejším priestorom. Hala N by sa mala prerobiť na Pavilón drevostavieb, ktorý by bol súčasťou Pavilónu slovenských výrobcov. „Stretnutie sa uzavrelo rozhodnutím všetkých účastníkov o vytvorení spoločného Pavilónu slovenských výrobcov,“ hovorí Silvia Topolská z Kalvín Wood.

Oficiálna časť 20. výročia ZSD a valné zhromaždenie pokračovali podľa programu stručnou správou predsedov sekcií ZSD SR a správami o činnosti a hospodárení v roku 2016 a 2017. Ďalej bol predložený návrh rozpočtu ZSD SR na rok 2018 a správa Dozornej rady. Počas valného zhromaždenia prebehlo aj predstavenie kandidátov do Predstavenstva ZSD SR a následné voľby Predstavenstva a Dozornej rady. Jediným bodom programu novozvoleného Predstavenstva bola voľba prezidenta ZSD SR. Večerný program vyvrcholil slávnostným gala večerom a predstavením nového Prezidenta, ktorým sa stal staro – nový prezident Ing. Igor Patráš. Prítomným hosťom spríjemnil večer Martin Babjak, sólista Opery SND.