+421 917 44 66 88         Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.           ensk

V českom meste Opočno pribudne 60 nájomných bytov

Bratislava, 26. október 2017

Spoločnosť O.M.C. Invest pôsobí v developerskom segmente už viac ako 10 rokov. Po úspešných projektoch na Slovensku sa naskytla príležitosť pre nový projekt v oblasti bývania a výstavby v Českej Republike. V spolupráci s miestnou samosprávou vznikol projekt Obytná zóna Opočno. V lokalite pod Orlickým horami, tak vyrastie nová obytná zóna vrátane kompletnej infraštruktúry. 

Slovenská developerská spoločnosť O.M.C. Invest v septembri zahájila dostavbu a rekonštrukciu 60 nájomných bytov v Českej Republike. Spoločnosť realizuje nájomné bývanie v priemyselnej oblasti v meste Opočno, Hradecko-královský kraj. „V tomto regióne, kde je enormný nárast priemyslu, chýba dostatočne kvalitné bývanie pre zamestnancov rôznych výrobných fabrík“, komentuje Mário Červenka, konateľ O.M.C. Invest. Bývanie je situované na okraji mesta v už zastavanom území s výhľadom na Orlické hory. Ide o dva bytové domy pozostávajúce z 32 bytových jednotiek o veľkosti 35m2 až 68m2, a jeden bytový dom s 28 bytmi porovnateľnej veľkosti.  Realizátorom stavby je spoločnosť AMINA s r.o., pod vedením Ing. arch. Dušana Semančíka.  V dosahu bytových domov sa nachádza komplexná infraštruktúra, obchody, škôlka, škola a sociálne služby sú na skok od centra mesta. „Odovzdanie bytov do užívania  je naplánované v 2Q/2018. Väčšiu časť nájomných bytov už máme zazmluvnenú pre výrobný závod v danom regióne“, hovorí Ing. Stanislav Švajčík, finančný riaditeľ O.M.C. Invest.

 

 

 

Kontakt pre média:

Dominika Kucharovičová
PR & Business development manager
O.M.C. Invest
E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
Tel.: +421 911 477 514

Spoločnosť O.M.C. Invest bola založená v roku 2006 ako developerská spoločnosť a postupne rozširovala portfólio svojich aktivít. V súčasnosti pôsobí ako investičná spoločnosť, ktorej portfólio tvoria investície v oblasti developmentu, poľnohospodárstva, strojárstva, cestovného ruchu, správy pohľadávok a private equity. Realizuje vlastné developerské projekty a súčasne sa podieľa ako investor a odborný garant na ďalších projektoch svojich partnerov. Spravuje aktíva svojich klientov, vyhľadáva pre nich investičné príležitosti a následne poskytuje komplexné služby pri ich realizácii najmä v oblasti prípravy projektov, finančných analýz a právneho poradenstva. Vďaka svojim skúsenostiam sa úspešne angažuje ako partner na organizácii konferencií a workshopov v oblasti stavebníctva a poľnohospodárstva.

Do portfólia spoločnosti patria aj aktivity v oblasti výroby a obchodu. O.M.C. Invest vlastní značku Kalvín Wood, ktorá sa zaoberá výrobou a predajom luxusného nábytku na domácom a zahraničnom trhu. Pri svojej činnosti úzko spolupracuje s domácimi a zahraničnými partnermi, je členom Slovenskej obchodnej a priemyselnej komory, Zväzu stavebných podnikateľov Slovenska, Zväzu spracovateľov dreva SR a Zväzu hotelov a reštaurácií SR. Pri realizácii svojich aktivít uplatňuje princípy zodpovedného podnikania a etiky voči všetkým zúčastneným stranám, tak isto aj k životnému prostrediu a pravidelne sa angažuje v rôznych charitatívnych projektoch.