+421 917 44 66 88         Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.           ensk

4:0 DIGITALIZÁCIA V HOTELIERSTVE

 

IMG 20170516 114315

Žilina, 16.-17. máj

Jarné stretnutie hotielierov v Holiday Inn v Žiline, konané v dňoch 16. – 17. mája 2017, ktorého sa zúčastnili aj zástupcovia Penziónu Kalvín Bc. Tomáš Rožiča a Kamila Molnárová sa venovalo okrem voľby nových členov prezídia a prezidenta ZHRSR, ktorým sa stal Tomáš Ondrčka z hotela Devín čoraz viac aktuálnej téme digitalizácia hotelierstva.

Expertmi je označovaná ako „štvrtá priemyselná revolúcia“. Z globálneho hľadiska téma pridružuje názor o znižovaní zamestnanosti. Ľudskú pracovnú silu majú nahradiť nové inovatívne stroje. „Posledné štúdie deklarujú iný vývoj. Prvotným následkom bude síce skokový šok, ale jej cieľom je rozširovanie výroby a inovácie, čo umožní rast svetového výkonu. Ukazuje sa tak, že tu existuje potenciál na ďalší rast zamestnanosti, “ konštatoval Martin Mravec z konzultačnej a poradenskej spoločnosti Trexima. Podľa slov L. Dítětovéj: „Žiadny stroj nenahradí úsmev človeka na recepcii hotela“.

Nevyhnutnú digitalizáciu trendu jasných čistých línií na webových stránkach hotelových a reštauračných zariadení so zreteľom na prehľadnosť funkcionalít, pútavých obrázkov a možnosti priamych rezervácií cez BOOKING ENGINE už nemôže zanedbať žiadny hotelier, ktorý chce napredovať vo svojom biznise. Aktívny prístup v ponúknutí „MIKRODOBRODRUŽSTVA“, kedy vie hosť postovať svoje zážitky cez fotografie či videá na sociálne siete. Hotel s kvalitnými recenziami môže cenu zvyšovať podľa obsadenosti zariadenia. Nastaviť správnu cenovú politiku, remarketing a mať správne zaškolený personál pomôže dosiahnuť želaný výsledok v podobe plusových čísiel, ktoré chce vidieť každý hotelier.

IMG 20170516 114303

IMG 20170516 114306