+421 917 44 66 88         Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.           ensk

Slovensko-monacké ekonomické fórum

V dňoch 2. - 3. mája 2017 sa uskutočnila oficiálna návšteva monackého kniežaťa Alberta II. na Slovensku. Monacké knieža spolu s prezidentom SR Andrejom Kiskom otvorili prvé slovensko-monacké ekonomické fórum, ktoré sa konalo 2. mája v priestoroch Grand hotela River Park v Bratislave. Podujatia sa zúčastnili významné slovenské a monacké spoločnosti, najmä zo sektorov informačných technológií, bankového a finančného poradenstva a služieb, realitného trhu, potravinárstva a textilného priemyslu. Spoločnosť O.M.C. Invest, zastupoval generálny riaditeľ Mário Červenka, MBA a Dominika Kucharovičová, business development manager. Zástupcov spoločnosti sprevádzal čestný predseda dozornej rady SOPK, Ing. Ladislav Dobrodenka, CSc.

Slovensko-monacké ekonomické fórum zorganizovala Slovenská obchodná a priemyselná komora (SOPK) v spolupráci so Slovenskou agentúrou pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO). Zúčastneným spoločnostiam sa prihovoril predseda Monackej hospodárskej rady (MEB) Michel Dotta a predseda SOPK Peter Mihók, ktorí následne podpísali dohodu o spolupráci medzi oboma inštitúciami. Podnikateľské a investičné prostredie Monaka a SR predstavila agentúra SARIO a Monaco Economic Board. Ministerstvo dopravy SR a Monaco Government Tourism and Convention Authority priblížili potenciál turizmu v oboch krajinách.

Prezident SR Andrej Kiska vo svojom príhovore označil Monako za exemplárny príklad toho, že o úspechu krajiny nerozhoduje rozloha ani počet obyvateľov.  Možnosť spolupráce a vzájomnej výmeny skúseností vidí v oblasti cestovného ruchu, ale aj inovácií. Podobný názor zastáva monacké knieža Albert II, ktorý v príhovore uviedol, že verí v prehĺbenie hospodárskych vzťahov oboch krajín a impulzom môže byť práve ekonomické fórum. Obaja predstavitelia krajín sa zhodli, že ak chcú krajiny uspieť, služby a produkty firiem musia mať vysokú pridanú hodnotu.

Súčasťou ekonomického fóra boli B2B rokovania medzi slovenskými a monackými spoločnosťami, ktoré predstavili svoje obchodné zámery a možnosti spoločného podnikania. Rokovania sa zúčastnila aj spoločnosť O.M.C. Invest, s cieľom rozšíriť portfólio svojho pôsobenia.

 

 

Kontakt pre média:


Dominika Kucharovičová
PR & Business development manager
O.M.C. Invest
E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
Tel.: +421 911 477 514

Spoločnosť O.M.C. Invest bola založená v roku 2006 ako developerská spoločnosť a postupne rozširovala portfólio svojich aktivít. V súčasnosti pôsobí ako investičná spoločnosť, ktorej portfólio tvoria investície v oblasti developmentu, poľnohospodárstva, strojárstva, cestovného ruchu, správy pohľadávok a private equity. Realizuje vlastné developerské projekty a súčasne sa podieľa ako investor a odborný garant na ďalších projektoch svojich partnerov. Spravuje aktíva svojich klientov, vyhľadáva pre nich investičné príležitosti a následne poskytuje komplexné služby pri ich realizácii najmä v oblasti prípravy projektov, finančných analýz a právneho poradenstva. Vďaka svojim skúsenostiam sa úspešne angažuje ako partner na organizácii konferencií a workshopov v oblasti stavebníctva a poľnohospodárstva.

Do portfólia spoločnosti patria aj aktivity v oblasti výroby a obchodu. O.M.C. Invest vlastní značku Kalvín Wood, ktorá sa zaoberá výrobou a predajom luxusného nábytku na domácom a zahraničnom trhu. Pri svojej činnosti úzko spolupracuje s domácimi a zahraničnými partnermi, je členom Slovenskej obchodnej a priemyselnej komory, Zväzu stavebných podnikateľov Slovenska, Zväzu spracovateľov dreva SR a Zväzu hotelov a reštaurácií SR. Pri realizácii svojich aktivít uplatňuje princípy zodpovedného podnikania a etiky voči všetkým zúčastneným stranám, tak isto aj k životnému prostrediu a pravidelne sa angažuje v rôznych charitatívnych projektoch.